Dzień Dziecka - 1 czerwca 2011

Tegoroczny Dzień Dziecka uczciliśmy imprezą pod hasłem „Trzymaj formę” i „Szkoła bez przemocy”.

Obchody tego dnia upłynęły na dobrej zabawie oraz licznych konkursach zespołowych i indywidualnych, które miały za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży zasady zdrowego żywienia, zachęcić do aktywnego stylu życia oraz zintegrować cały zespół szkolny w przyjaznej atmosferze. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy oglądając występ uczniów naszej szkoły w przedstawieniu X-Factor. Swoją obecnością zaszczyciło nas szanowne jury programu w składzie: Kuba Powiatowy, Maja Pszczółkowska i Czesław Śpiewak. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ musieli wybrać największy antytalent muzyczny. Nie szczędzili oczywiście słów krytyki, ale były wykony które od razu zostały okrzyknięte hitem sezonu. Jako pierwszy wystąpił Michał Ptak, który swoim głosem i niezwykłym show poruszył całą publiczność. Na żywo mogliśmy obejrzeć również występy zespołu „Laski”, które jak zwykle bawiły się tekstem i ruchem na scenie. Nie zabrakło oczywiście Gienia Laski, który swoim charyzmatycznym wykonaniem zachwycił wszystkich obecnych na widowni. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Ptak. Jego show powaliło wszystkich na kolana. Uczniowie świetnie sobie poradzili i do złudzenia przypominali osoby, w które się wcielili, zarówno jurorów, prowadzącego jak i gwiazdy. Śmiechu było naprawdę dużo. Po występie gwiazd osoby z publiczności mogły spróbować swoich sił w śpiewaniu karaoke. Każdy mógł zostać mistrzem beztalencia, dlatego też chętnych nie brakowało. Podczas imprezy reprezentanci klas (2 osoby) wzięli udział w konkursie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. W tej konkurencji zwyciężyła klasa III f, dwa pozostałe miejsca przypadły kolejno klasie II d i I b. Uczniowie mieli również możliwość wykazania się w konkursie na najciekawszą i oryginalną piramidę żywieniową. W Szkole Podstawowej zwycięską klasą została V b, natomiast w Gimnazjum: dziewczęta II f, chłopcy II f. W pracy indywidualnej najlepszy okazał się Maciej Labudda z klasy II e. Obchody Dnia Dziecka pod hasłem „Trzymaj formę” nie mogły się odbyć bez drużynowych zawodów sportowych. Mieszane zespoły (osoby z różnych klas) musiały pokonać tor przeszkód, który dla niektórych okazał się nie lada wyczynem. Jednak doping publiczności i kolegów z drużyny potrafi zdziałać cuda i udało się dobiec do mety. Wyróżnione zostały trzy ekipy, które pokonały przeszkody w jak najkrótszym czasie. Mieliśmy również okazję zobaczyć premierowy pokaz mody. Pokaz niecodzienny bo wszystkie kreacje „uszyte” zostały z surowców wtórnych. Widzieliśmy połączenie świata prawdziwej mody w stylu Gianni Versace, Christiana Diora czy Evy Minge prezentowane przez uczniów naszej szkoły. Przedstawiciele klas ubrani byli w stroje wykonane z papieru, butelek, kartonów, opakowań po jajkach, workach, sznurkach, w których wyglądali oszałamiająco. Zaprezentowane kolekcje były ukłonem w stronę ekologii, bynajmniej nie kosztem estetyki i użyteczności. Każdy z nas chciałby wejść w posiadanie takiej niepowtarzalnej garderoby. Kto wie może nasi uczniowie pójdą dalej i zajmą się masową produkcją swoich dzieł – tego im życzymy! Wybór zwycięskich strojów był bardzo trudny. Jury najchętniej nagrodziłoby za pomysłowość wszystkie kreacje ale niestety trzeba było wybrać. Najbardziej ekologiczny strój przygotowała klasa I a, kolejno zwyciężyły kolekcje klasy II e oraz I b i II f. W konkursie na ulotkę „Szkoła bez przemocy” zwyciężyły: I miejsce: Natalia Koszałka, kl. II f II miejsce: Joanna Orzeł, kl. I a oraz Klaudia Kuchnowska, kl. II f III miejsce: Sara Jedtke, kl. II f. W konkursie na plakat „Szkoła bez przemocy” zwyciężyli: SP: I miejsce: Piotr Biecke i Kamil Klebba, kl. V b II miejsce: Kacper Dawidowski, kl. V b III miejsce: Weronika Pipka, kl. IV b, Klaudia Labudda, kl. V b. Gimnazjum: I miejsce: Sebastian Dawidowski, kl. II f. Kącik krzyżówkowy (zagadki związane z tematem imprezy): I miejsce: klasa I b i klsa IV b II miejsce: klasa V b III miejsce: klasa VI. Rzutki: I miejsce: Szymon Jaffke, kl. 3 c, II miejsce: Agnieszka Dzierżyńska, kl. 3 d, III miejsce: Wiktoria Badowska kl. 1 f. Krzyżówki o tematyce agresji i przemocy (spośród autorów poprawnych rozwiązań wylosowano pięć osób): Martyna Maciejewska, kl. IV b; Karolina Lademann, kl. IV a, Adam Piórkowski, kl. VI; Artur Rutha, kl. I f. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy chętnie brali udział w przygotowanych konkursach. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, za przygotowanie konkurencji, za oprawę muzyczną, za przedstawienie X Factor, za dekorację, za dbanie o porządek na korytarzach, za zorganizowanie funduszy na nagrody , za ogromne wsparcie i zaangażowanie. Jeśli kogoś nie wymieniłyśmy to ogólnie: Dziękujemy!