AKTUALNOŚCI

Aktualności

I Festiwal Piosenek Żołnierskich, Harcerskich i Patriotycznych

Promujemy postawy patriotyczne...

W dniu 11 listopada, w przeddzień ważnego dla Nas święta, zorganizowaliśmy I Festiwal Piosenek Żołnierskich, Harcerskich i Patriotycznych. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialny był nauczyciel historii, p. Marzena Redlin.
Założeniem festiwalu było promowanie postaw patriotycznych oraz przypomnienie nieco zapomnianych już wspaniałych polskich piosenek z okresu wojny i nie tylko.
Każda klasa wystawiła grupę reprezentantów, którzy śpiewali wcześniej wybrany utwór.Dozwolone a nawet wskazane były dodatkowe elementy choreograficzne i widać, że niektórzy uczniowie świetnie się do tego przygotowali: były mundury, atrapy pistoletów, flagi oraz inne elementy o charakterze patriotycznym. Największy podziw wzbudzili uczniowie, którzy śpiewali  i sami grali. Dyrektor Artur Surmaj podkreślał, że to tego typu uroczystości budują świadomość wartości własnego narodu. Była to pierwsza impreza tego typu, ale mamy nadzieję, że zagości u nas na stałe i stanie się wydarzeniem cyklicznym.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, szczególnie w przygotowanie dekoracji.

Ostatnio edytowany środa, 11 listopad 2015 10:40

Zaloguj się, by skomentować

Więcej w tej kategorii:

Kalendarz newsów

« Październik 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Go to top