Viva España! - Relacja w wycieczki

10 czerwca uczniowie naszej szkoły z nauczycielami wrócili z niemal dwutygodniowej Zielonej Szkoły w Hiszpanii.

Celem wyjazdu było poznawanie tradycji i bogactwa kulturowego innych krajów. W tym przypadku główną atrakcją była Hiszpania. Po drodze wstąpiliśmy jednak do kilku innych krajów . Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, bo jak relacjonowali uczniowie, dla nich był to zupełnie "inny świat"... Kultura... Architektura.... Kuchnia śródziemnomorska... Mentalność... Stopień rozwoju cywilizacyjnego... dla naszych uczniów to absolutna nowość! Poniżej przedstawiamy plan naszej wycieczki. 1 dnia – 30 maja - wyjechaliśmy ze Starzyna ok. 14.00, przejazd trwał nieprzerwanie do Genewy . 2 dnia - 31 maja - przyjechaliśmy do Genewy we wczesnych godzinach rannych – (9 godzinny postój autokaru do godzin popołudniowych), zwiedzaliśmy: Katedrę Św. Piotra, ogród botaniczny, gmach ONZ, Muzeum Czerwonego Krzyża, spacerowaliśmy brzegiem Jeziora Genewskiego, - ok. 18.00, wyjechaliśmy w dalszą podróż do Hiszpanii. 3 dnia – 01 czerwca - przyjechaliśmy do L’Estartit, tam nastapiło zakwaterowanie, odpoczynek, obiad, zajęcia dydaktyczne, kolacja i nocleg. 4 dnia – 02 czerwca - zjedliśmy śniadanie, wybraliśmy się na wycieczkę po wybrzeżu Costa Brava, zwiedzaliśmy zabytkową miejscowość Tossa del Mar z przepiękną panoramą na skaliste wybrzeże oraz do Blanes ( ogród botaniczny), wróciliśmy na obiad i kolację oraz nocleg. 5 dnia – 03 maja - zjedliśmy śniadanie, otrzymaliśmy prowiant, wyjechaliśmy na całodzienną wycieczkę do Barcelony (tam zwiedzaliśmy: Sagrada Familia, dzielnicę Gotycką z Katedrą i Placem Królewskim, Casa Mila, Ogrody Miłości, ulicę Las Ramblas, Park Guell, Stadion Olimpijski i Nou Camp, Oceanarium, obejrzeliśmy spektakl "Grające fontanny"), powróciliśmy na późną obiadokolację i nocleg do L’Estartit . 6 dnia - 04 czerwca - zjedliśmy śniadanie, odpoczywaliśmy, zjedliśmy obiad, spacerowaliśmy po L”Estartitt, następnie mieliśmy zajęcia dydaktyczne, później kolacja i nocleg. 7 dnia – 05 czerwca - zjedliśmy śniadanie, odpoczywaliśmy nad morzem, pojechaliśmy do Girony gdzie zwiedzaliśmy Starówkę, wróciliśmy na obiad, trohcę czasu poświęciliśmy na zajęcia dydaktyczne, zjedliśmy kolację i poszliśmy spać 8 dnia – 06 czerwca - tradycyjnie zjedliśmy śniadanie, następnie leniuchowaliśmy, a potem mieliśmy zajęcia dydaktyczne, później obiad, kolacja, nocleg. 9 dnia – 07 czerwca - śniadanie – wyjechaliśmy na wycieczkę do do Empuries – tam obejrzeliśmy rezerwat archeologiczny, ruiny miasta rzymskiego i greckiego, wróciliśmy do L’Estartitt, gdzie zjedliśmy obiad, wieczorem kolacja i nocleg. 10 dnia – 08 czerwca - śniadanie, w okolicach południa zjedliśmy obfity obiad i otrzymaliśmy prowiant, wyjechaliśmy z Hiszpanii w godzinach popołudniowych, nocą przejechaliśmy do Francji. 11 dnia – 09 czerwca - po drodze wstąpiliśmy do EUROPA PARK – Rust w Niemczech, bawiliśmy się w parku rozrywki - miniatura krajów europejskich z mnóstwem atrakcji: .in. - spływ skandynawska rzeką, wioska tyrolska, Bajkonur, Paryż w miniaturze, Londyn, karuzele , kolejki naziemne, programy animacyjne, turnieje rycerskie 12 dnia – 10 czerwca - wróciliśmy do Starzyna we wczesnych godzinach popołudniowych.