AKTUALNOŚCI

Aktualności

Wycieczka klas I gimnazjum

Dnia 29.09.2016r. wszystkie klasy I gimnazjum wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę historyczną, do Gdańska i Westerplatte.

Naszym  wspaniałym przewodnikiem była Pani Joanna Skoczke, która wiele lat mieszkała w tym pięknym mieście. Celem wycieczki było poznanie miejsc związanych z wybuchem II wojny światowej i narodzinami ruchu Solidarność. Uczniowie poznali dzieje załogi Westerplatte, tragiczne losy obrońców Poczty Polskiej, potem odwiedzili kościół p.w. św. Brygidy, który przez wiele lat był symbolem walki o wolność i demokrację. Młodzież wraz z wychowawcami i przewodnikiem udała się również na cmentarz garnizonowy, aby oddać hołd i zapalić znicze na grobach Żołnierzy Wyklętych- „Inka” i „Zagończyk”. Następnie gimnazjaliści pomaszerowali przez  Stare Miasto, aby zwiedzić Muzeum Narodowe- Zielona Brama, gdzie obejrzeli niespotykaną czasową  wystawę, której głównym celem  było  przybliżenie historii 1050-letnich relacji państwa polskiego ze Stolicą Apostolską. Tym historycznym akcentem  uczniowie pożegnali Gdańsk i wrócili do swoich miejscowości.

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz newsów

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Go to top