Pierwsze klasy oddały hołd pomordowanym w Piaśnicy

Dnia 4 października uczniowie klas I gimnazjum, wraz z wychowawcami,  udali się do Piaśnicy, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkich pomordowanym w tych lasach.

Nasze chwile zadumy rozpoczęły się od  zatrzymania  przy pomniku  pomordowanych  dzieci. Następnie udaliśmy się do głównego ołtarza, który w wymowny sposób przedstawia zagładę 12 tyś. ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę. Przeszliśmy przez  Bramę Miłosierdzia, zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty w symbolicznym miejscu upamiętniającym  śmierć Patrona  szkoły - W. Konefkę. Kilka zdań na temat powstania tego ołtarza powiedziała p. T. Hochszulc. Następnie w ciszy i skupieniu, , udaliśmy się do grobu bł. Alicji Kotowskiej- patronki nauczycieli, dyrektorów i uczniów.  Po krótkiej prelekcji na temat  życia i działalności błogosławionej, którą  przedstawiła p. Teresa Hochszulc, gimnazjaliści złożyli kwiaty i pomodlili się w intencji szkoły. Kolejnym punktem  nawiązującym do Piaśnicy,  była wizyta w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Wejherowie, gdzie ks. Daniel Nowak, pochodzący ze Starzyna,  opowiedział dzieciom o martyrologii Kaszub. Potem odwiedziliśmy  Klasztor  Franciszkanów w Wejherowie, a następnie  uczniowie  zwiedzili Plac Wejhera i tym zakończyliśmy wycieczkę, udając się do Starzyna.

« Grudzień 2017 »