Udział naszych uczniów w akcji PAH Studnia dla Południa

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji, która zwiększa naszą świadomość o problemach wodnych na świecie...

i pomaga włączyć się realne w niesienie pomocy ludziom potrzebującym.
Uczniowie klas II na chemii zrealizowali scenariusz lekcji, podczas której aktywnie pracowali w grupach. Dowiedzieli się, że  jeszcze w obecnych czasach, somalijskie kobiety i dzieci aby zaopatrzyć swoje rodziny w wodę muszą pokonać 6 km. Poznali również choroby jakie może spowodować picie brudnej wody, a także to, że może ona być przyczyną konfliktów i wojen. Ponad to zobaczyli, ile wody zużywamy (a często marnujemy niepotrzebnie) podczas wykonywania codziennych czynności i co można zrobić, aby to wykorzystanie było mniejsze.
Udało nam się także zebrać i przekazać fundusze Polskiej Akcji Humanitarnej na budowę kiosków wodnych w jednej z somalijskich szkół! Uczniowie pod opieką p.T. Hochszulc, p. M. Jung-Zielke oraz p. K. Skwiercz piekli i sprzedawali smaczne gofry!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Pokazaliście przez to, że jesteście otwarci, uważni, świadomi i chętni do niesienia pomocy potrzebującym!
Jeszcze raz dziękuję, Koordynator PAH Alicja Dettlaff

Ostatnio edytowany środa, 26 kwiecień 2017 19:19