Uczniowie produkowali kosmetyki...

W ramach realizacji projektu „Dzisiaj nauka jutro praca! Podniesienie jakości kształcenia ogólnego w 15 szkołach podstawowych i 4 gimnazjach z terenu Gminy Puck”, zadania: Szkolne laboratoria przyrodnicze- blok chemiczno-biologiczny, w naszej szkole zakończył się cykl zajęć laboratoryjnych naszych uczniów z pracownikami Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie, pracując w czterech grupach, wykonywali doświadczenia z tematów ” Efekty analityczne w chemii” oraz „Chemiczna strona kosmetyków”. Pracowali zarówno na typowo chemicznych odczynnikach jak również substancjach używanych w życiu codziennym. Szczególne zainteresowanie wzbudziła produkcja kosmetyków np. kremu, płynów do demakijażu, toniku czy pachnących mydeł.
Ponadto mieli wyjątkową okazję rozmawiać z pracownikami Uniwersytetu Gdańskiego na temat możliwości studiowania na wyższej uczelni.

« Kwiecień 2018 »