AKTUALNOŚCI

Aktualności

Nie wszystko, co znajdziesz, jest bezpieczne...

22 października odbyło się szkolenie prewencyjno-edukacyjne dla uczniów na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z wybuchowymi pozostałościami wojennymi.

Goście omówili zasady postępowania ze znalezionymi przedmiotami grożącymi wybuchem, czyli bardzo niebezpiecznymi. Jak podkreślali prowadzący spotkanie - st. mat Paweł Górka oraz st. mar. Łukasz Melowski z Patrolu Rozminowania z jednostki wojskowej w Rozewiu, tego typu pozostałości  na naszym terenie jest sporo. Szczególnie w lasach Półwyspu Helskiego. Dlatego też, szczególnie wazne są procedury postępowania z niewypałami oraz niewybuchami. Przypomnieli, że zasadą numer jeden jest to, aby znalezisko zostawić w nienaruszonym stanie i zawiadomić odpowiednie słuzby. Niewątpliwą atrakcją był z pewnością robot rozpoznania pirotechnicznego, który poruszał się po sali. Wojskowi dali krótki pokaz jego możliwości, co sposobało się uczniom. Ciekawostka: Jeżeli ktoś chciałby kupić sobie taki sprzęt, to musi wydać jedyne 1,5 miliona złotych.

Organizatorami były p. Magdalena Klank oraz p.Marta Glowienke.

Ostatnio edytowany poniedziałek, 22 październik 2018 10:38

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz newsów

« Maj 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Go to top