X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 02 października 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji zostały przygotowane i przeprowadzone podczas lekcji matematyki, zabawy z tabliczką mnożenia. Podczas zajęć uczniowie w grupach 2 osobowych rywalizowali ze sobą, rozwiązując zagadki i łamigłówki, lecz przede wszystkim bardzo dobrze bawili się matematyką. Na początku nauczyciel matematyki podzielił  uczniów na grupy 2 lub 3 osobowe, które przez całą lekcję zbierali punkty. Na początku zapoznano uczniów z krótką historią tego święta, poprzez przedstawienie  prezentacji multimedialnej, przybliżając w ten sposób ideę i cel tego przedsięwzięcia. Najpierw dzieci rozwiązywały zadania indywidualnie, czyli każdy uczeń otrzymał zestaw 5 przykładów z tabliczki mnożenia, aby samodzielnie rozwiązać je w ciągu 1 min., nagrodą była  „ zachętka”, a najszybszą  drużynę nagrodzono medalami EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Kolejnym etapem było rozwiązywanie zagadek i łamigłówek matematycznych m.in. BYSTRZAK 1, BYSTRZAK 2. Następnym elementem naszej zabawy było ułożeniem tali kart z tabliczką mnożenia ( Karty Grabowskiego- wynik i działanie). Natomiast dogrywką było wykonanie jak najwięcej przykładów ( na czas) z tabliczki mnożenia do 100, korzystając ze strony internetowej www. matematycznezoo.pl.  Najlepszy zespół został nagrodzony medalami- CERTYFIKATEM EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz oceną cząstkową z matematyki, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Różnorodność zadań i wspaniała oraz niepowtarzalna atmosfera sprawiła, że wszyscy bawili się świetnie i jesteśmy przekonani, iż na długo zapamiętają Tabliczkę Mnożenia.

MARIOLA JUNG- ZIELKE i KATARZYNA SKWIERCZ