Walczymy z głodem

Z okazji Dnia Żywności i Walki z Głodem, który obchodziliśmy 16 października, uczniowie naszej szkoły włączyli się w kampanię „Świat bez głodu” organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną.

Dlatego też przyłączyliśmy się do akcji „Traktor dla Malual-Chat”- wioski w Sudanie Południowym, w której PAH prowadzi projekty wodne i rolnicze. Po to, by praca na farmie była wydajniejsza, niezbędny jest traktor. Posłuży on plantatorom do transportu produktów na rynek lokalny. Sprzedaż warzyw poprawi sytuację materialną mieszkańców wioski, a także przyczyni się do rozwoju farmy i okolicy. W tym celu uczniowie klasy IId pod opieką p. Katarzyny Skwiercz sprzedawali upieczone przez uczniów i nauczycieli ciasta. Uzbierali 306,61 zł. Ponad to przygotowali również gazetkę tematyczną o panującym głodzie i niedożywieniu na świecie. Z kolei uczniowie klasy IIa na lekcji wychowawczej obejrzeli galerię multimedialną „Głód i niedożywienie” na internetowej stronie PAH-u. Bądźmy otwarci na problemy świata i chętni do niesienia pomocy innym! Wszystkim zaangażowanym osobom bardzo serdecznie dziękujemy! Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.pah.org.pl Koordynatorki PAH.