Wizyta s.Brygidy FMM

Jeszcze przed feriami - 26.01.2012r. gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa - odwiedziła nas s. Brygida FMM urodzona w Starzynie, a pracująca na misjach w Chile.

Misjonarka przybliżyła nam realia życia ludzi w Chile, opowiadała o Indianach Mapuche – ich tradycjach, zwyczajach, strojach. Pokazała nam najpiękniejsze miejsca w Chile, świat pustyni Atakama, realia tamtejszego szkolnictwa, zagrożenia które niosące ze sobą trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, które kształtują codzienne życie Chilijczyków. Siostra opowiedziała nam w jaki sposób rozdysponowała prezenty – ornaty, stuły, które przekazaliśmy jej na misje (na poprzednim spotkaniu 26.02.2009r.). Również zdjęcia do prezentacji multimedialnej, którą nam Siostra pokazała ze swojej działalności misyjnej zrobiła aparatem, który od nas ostatnio otrzymała. Tym razem obdarowaliśmy Siostrę laptopem, nośnikiem informacji oraz pieniążkami na zakup rutera (wszystkie pieniądze pochodziły z akacji „Palma dla s. Brygidy FMM”, którą każdego roku organizujemy w naszej szkole i parafii w Starzynie). Siostra była niezwykle wzruszona i wdzięczna za to, że uczniowie, wolontariusze, nauczyciele, dyrekcja oraz ks. proboszcz troszczą się o misje, misjonarzy, angażują się by pomagać jej zarówno w sposób materialny jak i duchowy w pracy z dziećmi i młodzieżą na misjach. Pan Dyrektor przekazał w prezencie s.Brygidzie książkę o naszej szkole – Siostra powiedziała, że zabierze ją ze sobą do Chile, by móc być blisko Starzyna za każdym razem, gdy będzie brała tę książkę do rąk. Młodzież przekazała swoim chilijskim rówieśnikom pozdrowienia, listy i życzenia na nowy rok szkolny, który rozpoczną po swoich letnich wakacjach (styczeń – luty) 01–go marca. Radosne, pełne życzliwości spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem oraz zaproszeniem skierowany przez Pana Dyrektora do s. Brygidy do ponownego odwiedzenia naszej szkoły za trzy lata.

Więcej w tej kategorii: