Dzień Odkrywców Talentów

Pierwszego dnia wiosny w zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Odkrywców Talentów.

Z tego tytułu zrezygnowaliśmy z normalnych lekcji na rzecz konkursów oraz innych przedsięwzięć. Odbyły się m.in.: - Konkurs na wykonanie pracy z klocków REKO - tematyka dowolna - Konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej z ustalonego wcześniej materiału - Konkurs Karaoke - Konkurs na najciekawszą dekorację świąteczną z papieru - Konkurs na najlepszą pisankę - Nauka kaligrafii połączona z konkursem na najładniej napisany tekst - Konkurs na aranżancję stołu świątecznego - Stół Wielkanocny - Pokaz mody wiosennej - Konkurs na najciekawszy, najśmieszniejszy strój wiosenny Chętni mogli też kupić, przygotowane przez uczniów, frytki lub gofry w kawiarence szkolnej. Ponadto nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili rozgrywki sportowe w dwóch dyscyplinach. W szkole podstawowej piłka nożna, a w gimnazjum piłka siatkowa. Wyniki: SP - MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI DNIA ODKRYWCÓW TALENTÓW. W rozgrywkach wzięły udział ośmioosobowe reprezentacje poszczególnych klas. Finał rozegrany został między trzema klasami: IVB, VA oraz VIB. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęła klasa VA. Drugie miejsce przypadło klasie IVB. Złote medale zdobyła klasa VIB. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane (wg klasyfikacji) specjalnie na tę okazję przygotowanymi medalami. Gimnazjum - MISTRZOSTWA GIMNAZJUM W PIŁCE SIATKOWEJ Z OKAZJI DNIA ODKRYWCÓW TALENTÓW. W turnieju wystartowało 7 drużyn, w skład których wchodziło 4 chłopców i 2 dziewczynki. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie dobrać się w zespoły i wybrać nazwę dla swojej drużyny. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Zespoły, które zajęły I miejsce w swojej grupie grały w finale o I miejsce, natomiast drużyny, które uplasowały się na II miejscu walczyły w finale o III miejsce. Mistrzem Gimnazjum w Piłce Siatkowej została drużyna: DZIKIE KLOPSY w skład której weszli: Maciej Kohnke, Ewa Stromska, Dajana Trepczyk, Patryk Miłosz, Bartek Dettlaff, Mariusz Koss. Wicemistrzem Gimnazjum w Piłce Siatkowej została drużyna PAULA TEAM - Paulina Bialkowska, Paulina Bizewska, Szymon Glowienke, Filip Wojtania, Grzegorz Marzejon, Sebastian Tymczyszyn. III drużyną Gimnazjum został zespół SMERFÓW - Albert Więcek, Justyna Zaborniak, Zuzanna Gutowska, Michał Tarnowski, Robert Kowalewski i Karol Kuchnowski. Na apelu podsumowującym Dzień Okrywców Talentów uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach, zostali uhonorowani medalami albo dyplomami. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz przede wszystkim uczniom za zaangażowanie.