Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych

Stres, trema, zniecierpliwienie, zaskoczenie i rozczarowanie. Takie emocje przeżywali uczniowie naszego gimnazjum 05 listopada 2010 roku, bowiem tego dnia odbył się Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych o tematyce HIV/AIDS zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku.

W przedsięwzięciu brały udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu puckiego. Uczniowie w następującym składzie: Aleksandra Barska (IIId), Mateusz Bialkowski (ID), Aleksanra Detlaff (IId), Agata Draws (Id), Krystian Eland (Id), Nikol Klank (Id), Marcin Lange (ID), Adam Okoń (IIf), Krzysztof Radtke (IIf), Kamila Zawisza (ID) dwa miesiące pracowali nad ostatecznym kształtem spektaklu muzycznego „Nie daj się HIV”, by w tym dniu sprawdzić się przed szeroką publicznością na scenie Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku. Widownię zapełniali uczniowie liceum ogólnokształcącego i nie tylko. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół powiatu puckiego, w tym dwie ponadgimnazjalne. Każda z nich odegrała jeden spektakl nawiązujący do hasła „Nie daj szansy AIDS”. Regulamin był bezlitosny – scenki nie mogły trwać dłużej niż dziesięć minut, a liczba aktorów musiała się zamykać również w dziesiątce. Zamierzeniem autorki scenariusza było stworzenie inscenizacji opartej jedynie na ruchu scenicznym, zatem nasi uczniowie mieli nieco trudniejsze zadanie. A mianowicie pokazać to, co inni mogli przedstawić słowem. Gimnazjum ze Starzyna spisało się na medal (szkoda tylko, że za czwarte miejsce nie wręczają medali tylko czekolady) i świetnie odegrało swoją rolę, o czym świadczyły rzęsiste oklaski już na początku spektaklu. Tak też było do końca przedstawienia… Zapowiedź sukcesu wywołała euforię uczniów, którzy zniecierpliwieni czekali na ogłoszenie końcowych wyników. Jury zdecydowało inaczej – Starzyno otrzymuje czwarte - według mnie zasłużone - miejsce. Trochę zawiedzeni uczniowie, osłodzeni czekoladową nagrodą pocieszenia wracają do domu, myśląc w duchu „Przyjedziemy tu za rok na drugi etap konkursu”. A ja już teraz zapraszam na „replay” spektaklu 1 grudnia 2010 roku, który będzie odegrany w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

« Marzec 2024 »