Otwarcie placu zabaw

W ostatni wtorek (16.11) miała miejsce uroczystość otwarcia nowego placu zabaw, wybudowanego w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła", który przeznaczony będzie dla uczniów klas 0-III SP.

Dyrektor Zespołu Szkół w Starzynie - Artur Surmaj powitał gości o godz. 9.00. Wśród zaproszonych na uroczystość znaleźli się: p. Wojciech Dettlaff – Starosta Powiatu Puckiego, p. Tadeusz Puszkarczuk – Wójt Gminy Puck, p. Jerzy Tkaczyk – Zastępca Wójta Gminy Puck, ks. Kanonik Jan Plottke – Proboszcz Parafii Starzyno, p. Henryk Kunc – Radny Powiatu Puckiego, p. Barbara Miłkowska – Dyrektor ZOPO w Pucku, p. Danuta Polec – Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Gminy Puck, p. Anna Łapińska – Inspektor ds. integracji europejskiej, p. Eleonora Sołtysińska – emerytowany Dyrektor Zespołu Szkół w Starzynie, p. Jolanta Bieszke – Dyrektor Zespołu Szkół w Żelistrzewie, p. Krystyna Gierwatowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Darzlubiu, p. Krystyna Klebba – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Połchowie p. Bożena Korth – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Swarzewie, Urszula Mazajło – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Werblini p. Sebastian Klisz – Przewodniczący Rady Rodziców oraz p. Kazimierz Flemming – Sołtys Starzyna. Dyrektor Artur Surmaj podziękował obecnym gościom za pomoc w realizacji inicjatywy budowy placu zabaw przy szkole. Głównym adresatem podziękowań był Wójt Gminy Puck - Tadeusz Puszkarczuk, bez którego inwestycja ta nie mogłaby być zrealizowana. Gmina Puck partycypowała bowiem w kosztach budowy w 50%, tj. ok. 60 tyś zł. Drugą część przekazał rząd. Nowy plac zabaw nie jest więc może tani, ale na pewno będzie dobrze wykorzystywany przez naszych uczniów. Przed uroczystym przekazaniem placu, uczniowie klas pierwszych SP przedstawili program artystyczny i pomimo wielkiej tremy, dali z siebie wszystko. Zwieńczeniem uroczystości było przecięcie wstęgi przez wytypowanych uczniów oraz włodarzy. Po przekazaniu kluczy przez Wójta i poświęceniu przez księdza kan. Jana Plottke, uczniowie nie czekali długo i zabrali się do kompleksowego testowania nowego miejsca zabaw. Wszystkim bardzo sie spodobał. Uczniowie żałowali tylko, że nie można zabrać go do domu.