Jasełka szkolne

W dniu 21 grudnia uczniowie pod opięką p.Joanny Skoczke przygotowali przedstawienie świąteczne.

Celem było przypomnienie zgromadzonym tradycji świątecznych, które na Kaszubach są wyjątkowo bogate. Uczniowie w przedstawieniu odegrali scenki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Hasłem przewodnim było: "UWIERZMY KOLEJNY RAZ W JESZCZE JEDNO BOŻE NARODZENIE" i wydaje się, że bardzo dobrze oddało atmosferę panującą w szkole oraz w trakcie przedstawienia na sali gimnastycznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć kolęd, motywu trzech króli oraz moralitetu na temat podejmowania właściwych decyzji w życiu, w tym aspektu dzielenia się dobrami z innymi ludźmi. Na koniec dyrektor Artur Surmaj przypomniał, że zawsze musimy wierzyć w potęgę tych wyjątkowych świąt, bo one sprawiają, że potrafimy się naprawdę zmieniać i pomagać potrzebującym. Warto dostrzec w sobie te cząstkę dobra, która sprawia, że inni również widzą w nas ludzi wartościowych. Dyrektor życzył wszystkim uczniom oraz pracownikom pogodnych, radosnych świąt w rodzinnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

« Październik 2019 »