Spotkanie Honorowych Dawców Krwi Powiatu Puckiego

Ważna uroczystość w naszej szkole...

Dnia 14 listopada 2014 r w Zespole Szkół w Starzynie odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi powiatu puckiego z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są w listopadzie. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Artur Surmaj oraz opiekun szkolnego Koła PCK – Lucyna Roeske, która pełni również funkcję Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Pucku. Na uroczystość przyjechali nie tylko Dawcy Krwi, ale również przedstawiciele władz samorządowych oraz włodarze Gmin i Miast. Wśród gości nie zabrakło Starosty Powiatu Puckiego Wojciecha Dettlaff, Wójta Gm. Puck Tadeusza Puszkarczuka, Burmistrza Miasta Jastarni Tyberiusza Narkowicza , Zastępca Burmistrza Miasta Władysława , przedstawicieli gminy Krokowa, miasta Redy. Obecni byli również przewodniczący Okręgowej Rady HDK- Tadeusz Cyra, przewodnicząca Rejonowej Rady HDK –Grażyna Pokorska oraz Prezesi Klubów HDK Powiatu Puckiego, Karol Ponsche, Marcin Sikora, Karol Kuchnowski, Andrzej Konkel. Uroczystość była okazją aby podziękować za długoletnią pracę na rzecz działalności w PCK : Barbarze Groenwald, Zofii Gruszka, Norbertowi Groenwald, którzy otrzymali dyplomy oraz upominki. Włodarze dla wyróżniających się krwiodawców przygotowali okolicznościowe upominki. Nie zapomnieli także o Dyrektorze Zespołu Szkół w Starzynie, który otrzymał podziękowania m.in. od Starosty Powiatu Puckiego. Szczególne słowa uznania dla dyrektora ZS w Starzynie p. Artura Surmaj skierował Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Gdyni pan Marek Olczykowski, wręczając statuetkę za zaangażowanie i pomoc najbardziej potrzebującym oraz wspieranie i propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa. Krwiodawcy oraz zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów, do którego oprawę muzyczną przygotował pan Marek Zielke nauczyciel muzyki. Lucyna Roeske Prezes Oddziału Rejonowego PCK, a także nauczyciel ZS w Starzynie za serce ofiarowane drugiemu człowiekowi otrzymała od Dyrekcji Zespołu Szkół w Starzynie Kryształową Różę. Dyrektor Artur Surmaj oraz Lucyna Roeske na zakończenie uroczystości podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknie przygotowanej uroczystości m.in: ofiarodawcom, sponsorom za ich życzliwość i pomoc w realizowaniu zadań Polskiego Czerwonego Krzyża. Krew to lek , którego nie da się zastąpić niczym innym - to dzięki Wam Honorowym Dawcom Krwi nie występuje zagrożenie brakiem życiodajnego płynu jakim jest krew. My dzisiaj dziękujemy Wam w imieniu wszystkich obdarowanych.