DZIEŃ PATRONA, czyli coroczna impreza w naszej szkole...

6 marca obchodziliśmy w Zespole Szkół w Starzynie DZIEŃ PATRONA.

Młodzież gimnazjum brała udział w Turnieju wiedzy o PATRONIE I MIEJSCOWOŚCI STARZYNO. Klasy reprezentowały 3 osobowe drużyny. Uczniowie byli świetnie przygotowani do konkursu i wykazali się imponującą wiedzą o Władysławie Konefce oraz swojej Małej Ojczyźnie. I miejsce zajęła drużyna z klasy IIa(skład: Natalia Neumann, Wiktoria Karsznia i Robert Mach), II miejsce klasa IIIa(skład : Tomasz Patock, Klaudia Labudda i Marta Ellwart), III miejsce druga drużyna z klasy IIIa(skład: Jakub Gaffke, Marcin Wicher i Waldemar Lessnau).Turniej przygotowały i prowadziły: p. Marzena Redlin i p. Maria Ritz. Na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe w unihokeju i piłce siatkowej o tytuł mistrza szkoły w kategorii Gimnazjum. I miejsce w unihokeju zajęła kl. IIIb, II miejsce kl. IId, a III przypadło kl. IIId. Mistrzem szkoły w piłce siatkowej została kl. IIIa, II miejsce przypadło kl. IIc, a III – IIId. Na korytarzach szkolnych sprzedawane były ciasta i potrawy wg tradycyjnych przepisów gospodyń ze Starzyna i okolic. Za przysłowiową złotówkę uczniowie mogli kupić słodkie przysmaki. Zorganizowany został także konkurs plastyczny pt. „Szkoła i jej otoczenie widziane oczami uczniów”. I miejsce zajęła Klaudia Piepka z kl.Ic, II miejsce przypadło Paulinie Magrian z kl.Ic, a III Monice Browarczyk z kl.IIIa. Podsumowaniem imprezy był ciekawy apel przygotowany przez II klasy gimnazjum. Wtedy laureaci konkursów i zawodów sportowych otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Koordynatorem uroczystości była nauczycielka historii i języka polskiego p. Marzena Redlin.