Światowy Dzień Liczby "Pi"

Popołudnie z liczbą "pi" w naszej szkole...

W związku ze „Światowym Dniem π”, w naszej szkole zorganizowaliśmy popołudnie z liczbą π. Na początku naszego spotkania uczniowie gimnazjum przedstawili prezentację multimedialną o liczbie π. Następnie w bardzo kreatywny sposób rozwiązywali „ łamigłówki zapałczane”. Każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę w postaci kawałka ciasta z „ludolfiną”. Kolejną atrakcją było rozkodowanie szyfrów i szyfrowanie tekstów za pomocą różnych metod. Uczestnicy otrzymali w nagrodę artykuły piśmiennicze. Po wysiłku umysłowym, dzieci zrelaksowały się, układając różne bryły z klocków Reko. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs: „ WIERSZOPISY”, który wygrała uczennica klasy 3 e. Po zakończonych zabawach matematycznych, zajadając popcorn, wszyscy obejrzeliśmy kilka filmików dotyczących liczby π. Na zakończenie wspólnie spędzonego popołudnia, każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. W najbliższą środę nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „ Kryptarytmy” dla rodziców. Popołudnie z liczbą π zorganizowały: p. M. Lesner, p. M. Jung- Zielke, p. K. Skwiercz.