Światowy Dzień Wody w naszej szkole

W dniu 22.03.2011 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody (I etap).

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół w Starzynie przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Wody. Z tej okazji odbył się quiz wodny, przygotowany przez p. Żanetę Sołtys, w którym uczestniczyli przedstawiciele klas gimnazjum. Zwyciężyli uczniowie klasy IIIf Edyta Cierocka i Seweryn Hołysz. Do pozostałych miejsc odbyła się dogrywka, którą na drugim miejscu wygrali Krzysztof Radtke i Kamil Konarzewski z IIf, a trzecie miejsce Aleksandra Kreft z Anią Rompa z kl. IIIc. Z kolei wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy Ib Tomasz Kreft i Artur Cygert. Uczniowie klasy Id wraz z wychowawcą p. Katarzyną Skwiercz przygotowali i sprzedawali tosty oraz ciasta. Uczniowie szkoły podstawowej zbierali z kolei „Grosze na wodę”. Wspólnie uzbieraliśmy ponad 500 zł. Pieniądze przekażemy na budowę studni dla dzieci w szkole Du Cum w Sudanie Południowym. Ponadto ogłosiliśmy konkurs na najciekawszą kroplę wody. Zwyciężyła Natalia Rompa z kl. VI. Drugie i trzecie miejsce zajęły Paulina Zych z kl. VI i Kinga Patok z kl. IIId gimnazjum. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie klasy VB (Oliwia Liss, Magda Drzeżdżon, Klaudia Labudda, Klaudia Littwin, Piotr Biecke, Kamil Klebba, Gaffke Jakub, Gorozdowski Filip, Maciej Miotk), z kl. IVa Alicja Ciskowska, Wiktoria Karsznia i Jarek Mikołajczak oraz Martyna Maciejewska z kl. IVb. Uczniowie klasy Va z wychowawcą p. Mariolą Jung-Zielke przeprowadzili grę symulacyjną – „W poszukiwaniu wody”. Jakież było zaskoczenie zwycięzców, którzy po takim wysiłku otrzymali nagrodę w postaci szklanki wody! W klasie II gimnazjum uczniowie zrealizowali temat dotyczący „Dostępu do wody pitnej”, który polegał na wykonaniu plakatów, z otrzymanych czterech tekstów opisujących problemy wodne na świecie. Uczniowie z zangażowniem rysowali określone sytuacje, a tym samym dowiedzieli się jak cenną substancją w naszym życiu jest woda. Wychowawcy klas otrzymali także „Kodeks wodny”, który zaprezentowali swoim wychowankom, po to aby mogli zastosować owe wskazówki w życiu codziennym. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć filmy i spoty reklamowe dotyczące „Problemów wodnych” . Podsumowaniem akcji był apel na, którym Dyrektor Artur Surmaj wręczył zwycięzcom nagrody. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz projekt !!!