Goście z Kaliningradu

W ostatnią środę (30.03) gościliśmy w naszej szkole delegację z Obwodu Kaliningradzkiego.

Goście przyjechali na zaproszenie Wójta Gminy Puck, a nasza szkoła znalazła się wśród placówek, które przyjęły delegację. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców oraz samorządowcy. Celem wizyty było m.in. zapoznanie się z zasadami funkcjonowania oraz finansowania oświaty w Gminie Puck. Goście mogli także dowiedzieć się więcej o zasadach funkcjonowania naszej szkoły. Dyrektor Artur Surmaj pokazał przyjezdnym sale lekcyjne, zaplecze szkoły a także zapoznał z osiągnięciami naszych uczniów. Szczególną uwagę zwróciła Izba Regionalna im. Jana Drzeżdżona, w której zgromadzono ponad 750 eksponatów, a także plac zabaw wybudowany w ramach projektu "Radosna Szkoła". Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy też folder z informacjami o szkole w języku rosyjskim, co spotkału się z wielkim uznaniem. Zaplecze naszej szkoły chyba wzbudziło podziw naszych nowych przyjaciół z Rosji, bo wizyta z czterdziestu minut przeciągnęła się do półtorej godziny. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać, jak funkcjonujemy... Sami też jesteśmy ciekawi, jak proces szeroko pojętej edukacji wygląda za naszą wschodnią granicą.

« Marzec 2024 »