AKTUALNOŚCI

Aktualności

Tydzień Europejski za nami...

W dniach 6-10 czerwca w naszej szkole odbył się Tydzień Europejski. 

Trwał pięć dni, a jego celem było przybliżenie młodzieży kultury oraz tradycji krajów Unii Europejskiej. Uświadomienie im jakimi bogactwami naturalnymi oraz atrakcjami historycznymi, kulturowymi, niejednokrotnie wpisanymi jako dziedzictwo kulturowe UNESCO mogą pochwalić się poszczególne kraje.
Każdego dnia od poniedziałku do piątku w szkole odbywały  się tematyczne konkursy, quizy i pokazy .

Poniedziałek(6.06.2016)
Klasy III Gimnazjum – Dzień Turystyczny
Klasy III przygotowały  ofertę 5-dniowej wycieczki do wylosowanego państwa Unii Europejskiej.
Stanowiska biura podróży - zadaniem każdej klasy było  zapromowanie wycieczki do wylosowanego kraju, uwzględniając walory turystyczne danego kraju.  W tym zadaniu najlepsza okazała się klasa IIID oraz jej program wycieczki do Włoch. Gratulujemy:)

Wtorek (7.06.2016)
Klasy I – Kuchnia Europejska
Każda klasa przygotowała kuchnię regionalną wylosowanego kraju.   Zadaniem było przygotowanie degustacji potrawy danego kraju oraz przepisów i ciekawostek kulinarnych. I miejsce zajęła zajęła klasa IC i kuchnia regionalna Hiszpanii. Gratulujemy:)

Środa (8.06.2016)
Dzień pokazów multimedialnych -  na przerwach trwał pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów na temat krajow Unii Europejskiej. Przygotowaliśmy też utwory muzyczne wykonywane przez artystów z różnych krajów. W tym dniu odbyła się również lekcja w Żelistrzewie na temat polsko-niemieckiej współracy szkół w ramach projektu współfinansowanego przez PNWM. 

Czwartek (9.06.2016)
W tym dniu odbył się Quiz wiedzy na temat krajów Unii Europejskiej dla klas II gimnazjum. I miejsce w Quizie wiedzy zdobyła klasa II A. Gratulujemy:)

Piątek (10.06.2016)
Apel podsumowujący Tydzień Europejski, skecze, rozdanie nagród.
Wszystkim uczniom zaangażowanym w  pomoc organizacji Tygodnia Europejskiego serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz newsów

« Maj 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa im. Władysława Konefki w Starzynie 

ul. Żarnowiecka 22, 84-107 Starzyno
tel.: (58) 673 87 76, e-mail: starzyno@wp.pl
www.szkolastarzyno.eu

Go to top