Trzy w jednym...czyli Jubileusz naszej szkoły.

Piątek, 2 września, był dniem wyjątkowo uroczystym.

Tego dnia nasza szkoła obchodziła bowiem trzy jubileusze: 80-lecie otwarcia budynku Szkoły Podstawowej, 20-lecie otwarcia nowego budynku Szkoły Podstawowej oraz 10-lecie nadania imienia Gimnazjum. Zaproszonych zostało 160 gości. Na uroczystości pojawili się m.in. Wójt Gminy Puck - T. Puszkarczuk, Poseł na Sejm RP - K. Plocke, Wicestarosta Pucki - T. Herrmann oraz wielu innych oficjeli. Swoją obecnością zaszczycili nas również absolwenci naszej szkoły, dawni dyrektorzy, wnuk Władysława Konefki, czyli patrona naszej szkoły, reprezentacje okolicznych szkół, przedstawiciele instytucji wspierających nas na różne sposoby oraz goście z daleka, czyli zaprzyjaźnionej szkoły ze Strzelna w woj. kujawsko-pomorskim. Na sali zgromadzili się również nasi nauczyciele oraz uczniowie. Dla zaproszonych gości przygotowane zostały okolicznościowe pamiątki, m.in. specjalnie na tę okazję bitymi monetami.
Dyrektor Artur Surmaj podkreślał, że szkoła w Starzynie wykształciła wielu absolwentów, którzy osiągnęli wielki sukces i dzisiaj pełnią ważne role dla społeczeństwa. Część tych osób właśnie podczas Jubileuszu mogło spotkać się po wielu latach. Była to też doskonała okazja do wspomnień i przypomnienia osób, które przyczyniły się do rozwoju szkoły w Starzynie. Na koniec części oficjalnej wyznaczeni goście zasadzili cztery drzewka przed szkołą. Mamy nadzieję, że za kilka lat odwiedzą nas znowu, a wtedy dorosłe już i piękne drzewa będą namacalnym wspomnieniem piątkowej uroczystości.

Ostatnio edytowany sobota, 03 wrzesień 2016 14:09

« Marzec 2024 »