AKTUALNOŚCI

Aktualności

Udział naszych uczniów w akcji PAH Studnia dla Południa

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji, która zwiększa naszą świadomość o problemach wodnych na świecie...

i pomaga włączyć się realne w niesienie pomocy ludziom potrzebującym.
Uczniowie klas II na chemii zrealizowali scenariusz lekcji, podczas której aktywnie pracowali w grupach. Dowiedzieli się, że  jeszcze w obecnych czasach, somalijskie kobiety i dzieci aby zaopatrzyć swoje rodziny w wodę muszą pokonać 6 km. Poznali również choroby jakie może spowodować picie brudnej wody, a także to, że może ona być przyczyną konfliktów i wojen. Ponad to zobaczyli, ile wody zużywamy (a często marnujemy niepotrzebnie) podczas wykonywania codziennych czynności i co można zrobić, aby to wykorzystanie było mniejsze.
Udało nam się także zebrać i przekazać fundusze Polskiej Akcji Humanitarnej na budowę kiosków wodnych w jednej z somalijskich szkół! Uczniowie pod opieką p.T. Hochszulc, p. M. Jung-Zielke oraz p. K. Skwiercz piekli i sprzedawali smaczne gofry!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Pokazaliście przez to, że jesteście otwarci, uważni, świadomi i chętni do niesienia pomocy potrzebującym!
Jeszcze raz dziękuję, Koordynator PAH Alicja Dettlaff

Ostatnio edytowany środa, 26 kwiecień 2017 19:19

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz newsów

« Czerwiec 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa im. Władysława Konefki w Starzynie 

ul. Żarnowiecka 22, 84-107 Starzyno
tel.: (58) 673 87 76, e-mail: starzyno@wp.pl
www.szkolastarzyno.eu

Go to top