Rozpoczęliśmy rok szkolny

1 września to tradycjnie data rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Starzynie zebrali się przed budynkiem szkoły, aby uroczyście powitać rok szkolny 2011/2012.

Uroczystość podzielono na dwie części: Gimnazjum oraz SP. Pojawiła się też okazja do złożenia gratulacji Dyrektorowi Arturowi Surmajowi z okazji 25-lecia pracy zawodowej. A ponieważ mieliśmy kilku zacnych gości, gratulowała m.in. Barbara Miłkowska - Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Pucku oraz Wójt Gminy Puck - Tadeusz Puszkarczuk. Dyrektorowi gratulowali też nasi nauczyciele. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca nauczyciela to bardziej powołanie i misja, którą trzeba jak najlepiej wypełniać. Rozpoczęcie roku szkolnego było też okazją do krótkiej retrospekcji historycznej i przypomnienia, co wydarzyło się 72 lata temu, a ofiary II wojny światowej uczciliśmy minutą ciszy. Dyrektor przypomniał, że obecny rok szkolny ogłoszony został rokiem odkrywania talentów, co może być przyczynkiem do jeszcze cięższej pracy i wiary w to, że każdy uczeń ma w sobie duży potencjał. Ile talentów udało nam się odkryć, dowiemy się pod koniec rozpoczynającego się roku szkolnego. Wszystkim uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole życzymy wielu sukcesów o odwagi w codziennych zmaganiach z wiedzą. Czujcie się u nas dobrze i rozwijajcie swoje zainteresowania. Pamiętajcie, że zawsze możecie zgłosić się do nauczyciela, wychowawcy, pedagoga, psychologa lub Dyrekcji. Zawsze chętnie Wam pomożemy.

« Marzec 2024 »