AKTUALNOŚCI

Aktualności

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 02 października 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 

Z tej okazji zostały przygotowane i przeprowadzone podczas lekcji matematyki, zabawy z tabliczką mnożenia. Podczas zajęć uczniowie w grupach 2 osobowych rywalizowali ze sobą, rozwiązując zagadki i łamigłówki, lecz przede wszystkim bardzo dobrze bawili się matematyką. Na początku nauczyciel matematyki podzielił  uczniów na grupy 2 lub 3 osobowe, które przez całą lekcję zbierali punkty. Na początku zapoznano uczniów z krótką historią tego święta, poprzez przedstawienie  prezentacji multimedialnej, przybliżając w ten sposób ideę i cel tego przedsięwzięcia. Najpierw dzieci rozwiązywały zadania indywidualnie, czyli każdy uczeń otrzymał zestaw 5 przykładów z tabliczki mnożenia, aby samodzielnie rozwiązać je w ciągu 1 min., nagrodą była  „ zachętka”, a najszybszą  drużynę nagrodzono medalami EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Kolejnym etapem było rozwiązywanie zagadek i łamigłówek matematycznych m.in. BYSTRZAK 1, BYSTRZAK 2. Następnym elementem naszej zabawy było ułożeniem tali kart z tabliczką mnożenia ( Karty Grabowskiego- wynik i działanie). Natomiast dogrywką było wykonanie jak najwięcej przykładów ( na czas) z tabliczki mnożenia do 100, korzystając ze strony internetowej www. matematycznezoo.pl.  Najlepszy zespół został nagrodzony medalami- CERTYFIKATEM EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz oceną cząstkową z matematyki, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

 Różnorodność zadań i wspaniała oraz niepowtarzalna atmosfera sprawiła, że wszyscy bawili się świetnie i jesteśmy przekonani, iż na długo zapamiętają Tabliczkę Mnożenia.

 

 

 MARIOLA JUNG- ZIELKE i KATARZYNA SKWIERCZ

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz newsów

« Maj 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa im. Władysława Konefki w Starzynie 

ul. Żarnowiecka 22, 84-107 Starzyno
tel.: (58) 673 87 76, e-mail:  sekretariat@szkolastarzyno.eu
www.szkolastarzyno.eu

Go to top