PIEKIELNIE ANIELSKA SZTUKA

W dniu 20 października w naszej szkole gościliśmy zespół teatralny "Grupa T".

Przedstawienie dotykało aktualne problemy uzależnień, przemocy oraz agresji szkolnej. Przebiegły diabeł i sympatyczny anioł w zabawny sposób próbują przekonać publiczność do swoich racji. Kiedy wszelkie argumenty zawodzą postanawiają opowiedzieć bajkę o Czerwonym Kapturku, aby udowodnić dzieciom, które z nich ma racje. W tym celu wcielają się w postaci Kapturka oraz wilka by na ich przykładzie pokazać do czego prowadzi i zbytnia łatwowierność. Kapturek za namową złego wilka sięga po używki wpadając jednocześnie w pułapkę, która w spektaklu ma wymiar symboliczny - są to sidła nałogu. Z pomocą naszej bohaterce przybędzie jednak babcia,która razem z dziećmi spróbuje uwolnić dziewczynkę. Spektakl kończy pogadanka z dziećmi na tematy związane z uzależnienieniem. Spektakl opierał się na bezpośrednim kontakcie z publicznością - dzięki czemu miedzy aktorami a widzami cały czas trwał dialog. Humorystyczne podejście oraz osadzenie w konwencji kabaretowej poważnych treści powodowało żywą reakcję dzieci, które chętnie angażowały się w przedstawienie - ucząc się poprzez zabawę. Bardzo dziękujemy "Grupie T" za ogromne zaangażowanie oraz żywiołowe prowadzenie przedstawienia. Naszym uczniom spektakl bardzo się spodobał i mamy też nadzieję, że wiele się z niego nauczyli.