Mobilny Punkt Internetowy w naszej szkole.

W dniu 9 listopada naszą szkołę odwiedził Mobilny Punkt Internetowy.

(MPI) oferuje dostęp do usług dostępnych w Orange oraz Telekomunikacji Polskiej. Przy okazji pełni rolę mobilnego centrum rozrywki przy wykorzystaniu takich nowinek technicznych jak: - internet w telewizorze, - telefonia internetowa, - tablica multimedialna, - konsola do gier PlayStation, Celem przedsięwzięcia jest edukacja i zwiększenie zainteresowania Internetem poprzez prezentację możliwości jego wykorzystania w życiu codziennym. Dzięki sieci Wi-Fi wokół MPI, każdy przebywający w pobliżu może korzystać z nielimitowanego czasowo dostępu do Internetu, a dzięki zamontowanym kamerom IP przez przeglądarkę internetową może zobaczyć co dzieje się wokół MPI. Łączność bezprzewodową można przetestować dzięki tabletowi i laptopowi, które są na wyposażeniu MPI. W samochodzie jak i na zewnątrz można oglądać telewizję przesyłaną poprzez linię telefoniczną lub poprzez satelitę. Z myślą o najmłodszych we wnętrzu MPI zainstalowano konsolę gier PlayStation 3, dzięki której można się sprawdzić m.in. w roli kierowcy rajdowego. Oprócz tego, na ścianie wewnątrz pojazdu znajduje się tablica interaktywna zmieniająca palec prezentera we wskaźnik myszy – umożliwiający wybór różnych opcji poprzez dotknięcie tablicy.

« Marzec 2024 »