Honorowi Dawcy Krwi w naszej szkole

23 listopada 2011 r. gościliśmy w naszwj szkole pondad 80 Honorowych Dawców Krwi z powiatu pouckiego. Uroczystość zorganizowało Szkolne Koło PCK, którego opiekunem jest p. Lucyna Roeske.

Krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu naszego organizmu. o tym, jak jest cenna, przekonali się ci, którzy z powodu choroby czy wypadku, stali się biorcami. Do tej pory w żadnym laboratorium nie udało się wyprodukować substancji zastępującej ten cenny "lek", który każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnegp organizmu. Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi i czas podziękowań. w trakcie uroczystości, najbardziej zasłużonym krwiodawcom wręczono odznaczenie m.in. brązowe Krzyże Zasługi, odznaki "Honorowy Dawca Krwi", odznaczenie "Zasłużony dla Zdrowia Narodu" - nadane przez Ministra Zdrowia. Serdeczne podziękowania należą się włodarzom samorządowym, którzy wręczyli upominki wyróżniającym się Honorowym Dawcom Krwi. Wśród władz samorządowych gościliśmy Wójta Gminy Puck - p.Tadeusza Puszkarczuka, Wójta Gminy Krokowa - p.Henryka Doering oraz przewodniczącego Rady Gminy Krokowa, Sekretarza Gminy Kosakowo, a także Burmistrza Miasta Puck - p.Marka Rintz. Dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz gości przygotowano poczęstunek, młodzież ze Szkolnego Koła PCK przedstawiła program artystyczny, a oprawę muzyczną przygotował p. Marek Zielke - nauczyciel muzyki w naszej szkole. Dyrektor ZS w Starzynie p. Artur Surmaj złożył życzenia wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, dziękując im za bezinteresowny dar w postaci krwi, która ratuje życie i zdrowie wielu ludziom. Wszyscy obecni na uroczystości byli bardzo zadowoleni, że mogli uczestniczyć w tak pięknie przygotowanej uroczystości.

« Marzec 2024 »