Wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku

W bieżącym semestrze uczniowie naszej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w programie finansowanym ze środków unijnych pod nazwą "Kompetencje kluczowe źródłem sukcesu uczniów Szkół Podstawowych z Gminy Puck",w ramach którego mieli możliwość wyjazdu edukacyjnego do Centrum Hewelianum w Gdańsku.

W sumie odbyły się trzy wyjazdy klas IV-VI SP. Dzieci zwiedzały wystawę "Energia, Niebo i Słońce", gdzie miały okazję zapoznać się z ciekawymi doświadczeniami z zakresu fizyki i astronomii. Odwiedziliśmy Wiele ciekawych stanowisk edukacyjnych na pierwszym piętrze, pokazujących rodzaje energii lub przemianę jednej formy energii w inną. Głównym wątkiem tematycznym stanowisk w drugiej części ekspozycji, którą zwiedzaliśmy, jest astronomia. Uczniowie mogli się tu zapoznać z budową Układu Słonecznego czy całego Wszechświata, a nawet prześledzić, jak zmieniały się nasze wyobrażenia na ten temat. Nasi ucznowie z zainteresowaniem przeprowadzali mini doświadczenia a także obserwacje za pomocą udostępnionych przyrządów. Mamy nadzieję, że ciekawy sposób przekazywania wiedzy o naszym świecie zaoowocuje u uczniów jeszcze większym zainteresowaniem z zakresu rożnych dziedzin życia.

« Maj 2022 »

Szkoła Podstawowa im. Władysława Konefki w Starzynie