Policjanci z wizytą

W ostatnim czasie w naszej szkole mieliśmy dwie wizyty policjantów. Stróże prawa przyjechali bowiem do uczniów zerówek oraz pierwszych klas SP.

Spotkanie z uczniami odbywało się w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci bardzo dokładnie tłumaczyli uczniom, w jaki sposób należy zachowywać się podczas poruszania po droach publicznych - którą stroną ulicy iść, jak przechodzić na przejściu dla pieszych i gdzie jeździć rowerem. Maluchy bardzo chętnie brały udział w dyskusji, wykazując się przy tym dużą wiedzą, np. w zakresie znajomości numerów alarmowych. Policjanci opowiadali też o swojej pracy i przekonywali, że ich zadaniem jest pomaganie ludziom i zapewnianie im bezpieczeństwa. Na koniec spotkania każdy uczeń miał możliwość obejrzeć standardowe wyposażenie policjanta: kajdanki, pałkę, a nawet potrzymać (odpowiedznio zabezpieczony przez policjanta) pistolet. Niektórzy mieli też okazję przywłaszczyć sobie na chwilę prawdziwą ozdnakę policyjną i założyć służbową czapkę. Niektórzy uczniowie wykazali się spostrzegawczością i wskazali na dwa różne rodzaje umundurowania (stare i nowe). Część maluchów zadeklarowała, że zostaną policjantami.

Więcej w tej kategorii:

« Maj 2022 »