Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Cele: - uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu, - zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną, - kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur, - bliższe zapoznanie uczniów z brzmieniem języków: rosyjskiego, włoskiego, francuskiego i niemieckiego. W szkole odbyła się prezentacja multimedialna na temat Krajów Unii Europejskiej, konkursy z wiedzy na temat języków obcych, muzyka różnych wykonawców w języku niemieckim, angielskim, włoskim i hiszpańskim. Ponadto uczniowie uczestniczyli w lekcjach, w których poznali obyczaje i zwyczaje krajów naszych sąsiadów. W czasie przerwy odbyło się malowanie twarzy oczywiście we flagi Unii Europejskiej. Wszystkim uczniom zaanagażowanym w przygotowaniu tego dnia serdecznie dziękuję!!

« Czerwiec 2022 »

Szkoła Podstawowa im. Władysława Konefki w Starzynie