Dzień Otwarty Szkoły

W ostatni piątek (18.03) otworzyliśmy podwoje dla uczniów z innych szkół.

Powodem był zorganizowany przez naszą szkołę Dzień Otwarty. Celem całego przedsięwzięcia było pokazanie uczniom klas szóstych warunków, w jakich przyjdzie im kontynuować naukę od września. Jest to świetna okazja, aby przyszli gimnazjaliści oswoili się z atmosferą, nauczycielami, zapleczem naszej szkoły. Chcieliśmy zrobić jak najlepsze wrażenie tak, aby wrzesień był mniej stresujący. Wiadomo, że nowa szkoła, nowi koledzy, nowi nauczyciele, inne warunki to zawsze jakaś niewiadoma i stres jest naturalną częścią tego procesu. My jednak przekonywaliśmy, że nie ma się czego obawiać, bo staramy się, aby uczeń miał świadomość, że może liczyć na pomoc nauczycieli, Dyrekcji oraz starszych kolegów. Jak co roku, odwiedzili nas uczniowie z Mieroszyna, Swarzewa, Gnieżdżewa, Łebcza, Strzelna oraz Werblini. Każda grupa miała swoich przewodników, którzy oprowadzali ich po wszystkich zakątkach szkoły: gabinet chemiczny (tu uczniowie mogli być świadkami prostych eksperymentów, przygotowanych przez uczniów klas trzecich gimnazjum, pod opieką p. A. Dettlaff); gabinet do fizyki (przygotowano prezentację multimedialną o zjawiskach fizycznych oraz patronie szkoły); sala gimnastyczna (nauczyciele wychowania fizycznego pokazali zaplecze sportowe, można też było obejrzeć zaimprowizowany mecz siatkówki); sala matematyczna (tu przyszli gimnazjaliści poznali możliwości wykorzystania na lekcjach tablicy interaktywnej); sala do biologii (uczniowie mieli możliwość wziąć udział w przeprowadzeniu eksperymentów związanych z biologią); uczniowie mieli też okazję zwiedzić pracownię komputerową. Możliwości wokalne oraz talent pokazały dwie nasze uczennice: Ania Białk oraz Basia Czapp (pod czujnym okiem p.M.Zielke- nauczyciela muzyki). Jesteśmy pewni, że pośród naszych przyszłych uczniów znajdzie się wiele nieodkrytych albo już odkrytych talentów. Dyrektor Artur Surmaj zapewniał przyszłych gimnazjalistów, że nasza szkoła da im wiele możliwości rozwoju. Z pewnością obecni nasi uczniowie i ich osiągnięcia w różnego rodzaju konkursach są najlepszym tego dowodem.