AKTUALNOŚCI

Aktualności

PLENEROWA LEKCJA HISTORII

22 października MY, czyli trzecie klasy gimnazjum wraz z  klasą VA, pojechaliśmy do Gdańska...

Celem było poznanie miejsc związanych z wybuchem II wojny światowej i narodzinami ruchu Solidarności. Tym razem naszym przewodnikiem była Pani Joanna Skoczke, która mieszkała w Gdańsku przez wiele lat i zna jego najskrytsze tajemnice. Poznaliśmy dzieje załogi Westerplatte, tragiczne losy obrońców Poczty Polskiej, w końcu odwiedziliśmy kościół p.w. św. Brygidy, który przez wiele lat był symbolem walki o wolność i 
demokrację. Potem rozpoczęliśmy rywalizację w specjalnie zorganizowanej grze. Naszym zadaniem było odnalezienie kamienic na Starówce i poznanie słynnych gdańszczan. Wszyscy podjęliśmy walkę o zwycięstwo, a nie było to takie łatwe. Ale cóż... koniec języka za przewodnika, potem jeszcze kilka zdjęć jako dowody w sprawie i zwycięstwo prawie w ręku. Spoceni i głodni zjawiliśmy się pod Neptunem, gdzie czekały nas jeszcze dodatkowe pytania. A potem.... laur zwycięstwa zwieńczył nasze skronie, bo jak 
powiedzieli nam wychowawcy, wygrana należy do wszystkich. 

Ostatnio edytowany wtorek, 03 listopad 2015 18:45

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz newsów

« Sierpień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Go to top