Dzień Talentów w nauczaniu początkowym

Dnia 21 marca 2012 r., w ramach projektu "Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym", nauczyciele klas I-III i oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, przeprowadzili działania związane z obchodami Dnia Talentów.

Miały one na celu promowanie artystycznej i sportowej działalności uczniów. W tym dniu odbyły się prezentacje talentów dzieci i młodzieży, a także form i metod pracy nauczycieli ze zdolnymi uczniami. Nauczyciele zorganizowali warsztaty artystyczno-techniczne, spotkania z ekspertami oraz zajęcia sportowe. Wiodącym tematem działań było:"Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych na Kaszubach". Uczniowie rozwijali swoje różnorodne zdolności, uczestnicząc w szerokiej ofercie warsztatów: 1) Ozdabiabie pisanek motywem kaszubskiego wzoru. 2) Wykonanie koszyków na święconkę. 3) Wyszywanie haftu kaszubskiego na serwetach oraz nauka szydełkowania. 4) Wypełnianie plasteliną wzorów kaszubskich. 5) Składanie jajek sztuką origami. 6) Wyklejanie zapałkami szablonu zagrody gospodarza (gburskiej). Podczas zajęć sportowych uczniowie rozwijali zdolności psychoruchowe. Zaprezentowali również poezję poetów kaszubskich i przyśpiewki regionalne. Odbyły się spotkania z aktorami "Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii ART-re" z Krakowa oraz z hafciarką haftu kaszubskiego, panią Gabrielą Orzeł. Na zakończenie Dnia Talentów urządziliśmy wystawę prac uczniów, aby mogli pokazać swoje osiągnięcia i podzielić się doświadczeniami z innymi. Była to okazja do wyrażania opinii, wyciągania wniosków i podsumowania przeprowadzonych działań na rzecz uczniów zdolnych. Dzień Talentów przygotowały i przeprowadziły: R.Dolna, I. LIss, A.Fleming, L. Roeske, W.Chabowska, J.Kirkowska, M.Tomczyńska, U.Okun, M.Doppke. Koordynatorem działań była pani Mirosława Doppke.