AKTUALNOŚCI

Aktualności

Pierwsze klasy oddały hołd pomordowanym w Piaśnicy

Dnia 4 października uczniowie klas I gimnazjum, wraz z wychowawcami,  udali się do Piaśnicy, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkich pomordowanym w tych lasach.

Nasze chwile zadumy rozpoczęły się od  zatrzymania  przy pomniku  pomordowanych  dzieci. Następnie udaliśmy się do głównego ołtarza, który w wymowny sposób przedstawia zagładę 12 tyś. ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę. Przeszliśmy przez  Bramę Miłosierdzia, zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty w symbolicznym miejscu upamiętniającym  śmierć Patrona  szkoły - W. Konefkę. Kilka zdań na temat powstania tego ołtarza powiedziała p. T. Hochszulc. Następnie w ciszy i skupieniu, , udaliśmy się do grobu bł. Alicji Kotowskiej- patronki nauczycieli, dyrektorów i uczniów.  Po krótkiej prelekcji na temat  życia i działalności błogosławionej, którą  przedstawiła p. Teresa Hochszulc, gimnazjaliści złożyli kwiaty i pomodlili się w intencji szkoły. Kolejnym punktem  nawiązującym do Piaśnicy,  była wizyta w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Wejherowie, gdzie ks. Daniel Nowak, pochodzący ze Starzyna,  opowiedział dzieciom o martyrologii Kaszub. Potem odwiedziliśmy  Klasztor  Franciszkanów w Wejherowie, a następnie  uczniowie  zwiedzili Plac Wejhera i tym zakończyliśmy wycieczkę, udając się do Starzyna.

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz newsów

« Kwiecień 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

 

Zamiast uczyć się na błędach... ucz się u nas!

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa im. Władysława Konefki w Starzynie 

ul. Żarnowiecka 22, 84-107 Starzyno
tel.: (58) 673 87 76, e-mail:  sekretariat@szkolastarzyno.eu
www.szkolastarzyno.eu

Go to top